Jak promować usługi deweloperskie on-line?

Każdy mieszkaniec większego i mniejszego miasta z pewnością bez trudu zauważy jak wielki BUM jest na branżę nieruchomości. Ta dziedzina gospodarki przeżywa prawdziwy rozkwit i to już od wielu lat. Dookoła widzimy nowe budynki, nowe bloki, a także całe osiedla. Buduje się dużo bo jest spore zainteresowanie, ale też konkurencja wśród deweloperów jest niemała.  Promując usługi deweloperskie należy zdać sobie sprawę z tego, że wszelkie działania reklamowe w internecie mają swój konkretny cel. Ustawiając kampanie reklamowe w branży budowlanej warto zdecydować do kogo kierowana jest reklama. Można pogrupować docelowych klientów na osoby szukające mieszkania dla siebie, osoby szukające mieszkania dla dzieci oraz inwestorów. Nieuniknione jest też poznanie konkurencji, zwłaszcza tej bezpośredniej.  Przed rozpoczęciem promocji warto zastanowić się do kogo chcemy kierować działania promocyjne, reklamowe, gdyż inne grupy zwracają uwagę na inne aspekty związane z usługami deweloperskimi.  

WWW to podstawa

  Prowadząc jakąkolwiek działalność powinno się posiadać stronę z ofertą. To nasza wizytówka w sieci. Owszem, jeśli na Twoje usługi czeka się miesiącami, bo masz tak dobrą jakość, że nie potrzebujesz reklamy, to możesz sobie dać z tym spokój, ale w każdym innym przypadku warto zainwestować w stronę www ponieważ zyskujesz wówczas w oczach klienta.  Zakup mieszkania, zwłaszcza na kredyt to miesiące oczekiwania i "załatwiania papierów". Klient chciałby, aby od a do z ten proces został przeprowadzony pod okiem specjalistów. Szczególnie dotyczy to dewelopera. Stałe miejsce w sieci jest dobrze postrzegane przez potencjalnego klienta. Ludzie chcą być pewni, że powierzają swoje pieniądze i czas nie jest dobrze inwestowany, a deweloper nie upadnie przed ukończeniem budowy. W związku z tym warto, by na stronie pojawiły się informacje budujące zaufanie takie jak ukończone budowy, galeria postawionych budynków, zdjęcia gotowych mieszkań itd. Jednym ze sposobów budowania zaufania może być  również przedstawienie informacji na temat sytuacji finansowej firmy oraz planów dalszego rozwoju. Będzie super jeśli na stronie znajdą się wizerunki osób pracujących... czytaj dalej...

Jak założyć BLOGA firmowego? krok po kroku

Jeżeli prowadzisz własny biznes i świadczysz jakieś usługi lub sprzedajesz konkretne produkty, to znaczy, że masz więcej wiedzy w danej dziedzinie niż przeciętny Kowalski. Może wydaje Ci się ta wiedza banalna i nikomu niepotrzebna, ale uwierz, że wielu chciałoby ją posiadać i będzie się chętnie od Ciebie uczyć. Poza tym, klienci najpierw szukają wiedzy i robią research, a dopiero później decydują się na zakup, aby mieć pewność, że dobrze wybrali. Tutaj Twoja wiedza okazuje się być dla nich prawdziwym klejnotem, zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże pieniądze. Skoro już wiesz, że posiadasz w głowie prawdziwy skarb i wiesz, że fajnie byłoby się nim podzielić z innymi oraz przełożyć to na większą sprzedać, warto zastanowić się nad podstawowym „po co?”. Jak mówił Simon Sinek, najwięksi gracze na rynku najpierw mówią o tym, dlaczego coś robią, potem jak, a na końcu co. Zanim więc przejdziemy do kolejnych etapów, zastanów się przez moment, dlaczego masz prowadzić własnego bloga?

Praca zdalna

Być może chcesz zarabiać pracując zdalnie w domu. Jest to sposób pozwalający oszczędzić czas i pieniądze, chociażby na dojeżdżaniu do pracy czy zamawianiu do biura przekąsek „na mieście:, albo wydatek na kawę i ciastko przy okazji tankowania na stacji paliw. Sposób szczególnie ceniony także przez młode mamy, które chcą pracować nie rezygnując z przebywania ze swoimi pociechami. Jeżeli masz już zespół odpowiedzialny za prowadzenie Twojego biznesu, możesz część czasu poświęcić na rozwijanie Bloga, aby przekazać swoją wiedzę nie wychodząc z domu.

Chęć stworzenia społeczności

Jeśli branża, w której się poruszasz jest niszowa to może warto stać się w niej ekspertem rozpoznawanym na szerszą skalę? Takie możliwość daje systematyczne prowadzenie bloga. Wokół takich marek osobistych /firm skupia się rzesza „fanów”, która pozwala później stworzyć społeczność, która może się łączyć i tworzyć wspólne projekty.

Budowa wizerunki marki osobistej

Prowadząc firmę jesteś znany swoim pracownikom i klientom. Niestety Twój potencjał nie jest znany szerszemu gronu. Gromadząc wiedzę... czytaj dalej...