Bądź tam, gdzie są Twoi klienci. Z serwisu Youtube miesięcznie korzysta ponad 16 milionów użytkowników, a wideo jest jedną z najchętniej „konsumowanych” przez internautów form przekazywania treści.

Na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć, że użytkownicy internetu częściej oglądają treści wideo w sieci, niż w telewizji, zatem wideo może posłużyć jako świetne medium do prowadzenia kampanii reklamowych z jego wykorzystaniem. Przenoszenie budżetów z telewizji do internetu jest już ogólnie przyjętą normą.

Mimo że konkurencja wśród firm w sieci jest ogromna to reklama wideo jest nadal dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Treści wideo są łatwiej przyswajalne przez odbiorów niż tekst pisany. Twój potencjalny klient ma dzięki temu szansę, aby zapamiętać reklamę na długi czas i oswoić się z marką. Kampania wideo może zatem przynieść firmie realne korzyści.

Co zyskasz dzięki reklamie wideo?

  • bardzo szybką rozpoznawalność firmy na rynku;
  • powiększenie liczby odbiorców;
  • wzmocnienie i polepszenie wizerunku firmy;
  • stworzysz nowe potrzeby zakupowe u potencjalnych klientów.

Optymalizując kampanię Twojej reklamy wideo przeanalizujemy koszt jej obejrzenia (CPV), współczynnik obejrzeń, współczynnik klikalności (CTR), a także sposób kierowania reklamy.

Aby dostarczyć niezapomnianą reklamę potencjalnemu odbiorcy musisz utrzymać jego uwagę od pierwszych sekund filmu reklamowego. Musisz sprawić, że zostanie ona przez niego zapamiętana na długo.

Przyszłość reklam wideo zapowiada się bardzo obiecująco. Współczesne programy pozwalają na tworzenie coraz to lepiej skonstruowanych filmów reklamowych skierowanych od razu do potencjalnie najlepszego odbiorcy. Warto więc przeznaczyć trochę budżetu firmy na reklamę wideo, ponieważ istnieje duża szansa na to, że rozpoznawalność Twojej marki wzrośnie z dnia na dzień.