10 darmowych narzędzi do tworzenia LOGO firmy online

Każdy szanujący się przedsiębiorca, sprzedawca internetowy lub influencer myślący na poważnie o budowie swojej marki w sieci powinien posiadać własne, rozpoznawalne i przyjemne dla oka logo. Jeśli chcesz sam stworzyć swoje logo, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakich 10 darmowych i najlepszych narzędzi używać do tworzenia logo online.

Pierwsze podstawowe pytanie jakie trzeba sobie zadać to: Czym dla marki jest logo?

Obecnie społeczeństwo żyjące w biegu bardzo rzadko skupia się na długich tekstach. Ludzie znacznie lepiej odczytują obrazy graficzne i krótkie hasła. W związku z tym najlepiej posługiwać się logo. Może to być znak graficzny lub emblemat, służący do rozpowszechniania i ułatwienia publicznej identyfikacji Twojej marki lub produktu. Oto kilka zalet wynikających z posługiwania się własnym logo:

  • Powoduje zapadanie marki w pamięć konsumentów
  • Przyciąga uwagę i zainteresowanie klientów
  • Jest nośnikiem informacji o profilu działania Twojej firmy
  • Angażuje nowych klientów

Jak powinno wyglądać dobrze zaprojektowane logo?

W skrócie: im bardziej niestandardowe, dające się zapamiętać tym lepiej. Ważne, by było łatwe w odbiorze i atrakcyjne. Nie warto mieszać zbyt wielu kolorów, ani kształtów. Jeśli występuje czcionka, również powinna być prosta. Ważne by całość sprawiała wrażenie lekkości, była przejrzysta i łatwa do zapamiętania. 

Zwróć uwagę by:

  • zawrzeć element zaskoczenia – zatrzyma to wzrok odbiorcy na dłużej
  • zachować schludność całości projektu
  • czytelność czcionek i znaków
  • wykorzystać skojarzenia, by utożsamić markę z tematyką jej działalności
  • pamiętać o zachowaniu niepowtarzalności, oryginalności projektu

Ale jak?

Przygotowaliśmy dla Ciebie 10 propozycji programów, w których za darmo stworzycie logo swoich marzeń. Zobacz, sprawdź i wybierz ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. 

1. Ucraft 

Narzędzie generujące podpowiedzi więc bez problemu poradzą sobie z nim nawet niedoświadczone osoby. Logo zapiszesz w formacie PNG – najbardziej pożądanym dla LOGO. Projekt zapiszesz w wysokiej rozdzielności, bezpłatnie, a to pozwoli Ci wysłać grafikę do dalszego przetwarzania. 

2. Logaster 

Program pozwalający na tworzenie logo w kilka minut bez konkretnych umiejętności graficznych. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojej firmy i klikniesz przycisk „Utwórz”, a program stworzy dla Ciebie wyjątkowe logo. Możesz je również później edytować. Projekt możesz zapisać w kilku formatach. Program umożliwia również stworzenie zestawu grafik do mediów społecznościowych oraz wizytówek z logo firmy. 

3.Canva

Najbardziej popularny program, który oprócz tworzenia logo umożliwia także tworzenie wielu innych grafik. Jest bardzo prostym i intuicyjnym programem online. Bez problemu sobie z nim poradzisz. Korzystanie z bezpłatnego katalogu obrazów, które mogą tworzyć Twoje logo, wizytówki i grafiki to jedno rozwiązanie. Jeżeli jednak nie chcesz robić tego na własną rękę, możesz skorzystać z gotowych szablonów logo. Projekty da się pobierać w formacie PNG, JPG i PDF.

4. Logo Maker

Darmowy program online w formie programu instalowanego na deskop-online. Daje możliwość tworzenia logo, poprzez wykorzystanie posegregowanych elementów z bazy, Pozwala wybierać symbole, czcionki, tło i nakładać na siebie efekty. Każdy bez problemu poradzi sobie z takim wyzwaniem, bo program jest łatwy w obsłudze, Daje możliwość zapisania logo w PNG, jednak nie jest to najlepsza jakość z wymienionych tu programów. 

 

5. Fotor Logo Creator

Program, z którego korzystają profesjonaliści, ale nie stanowi problemu dla osób bez doświadczenia. Możesz wybierać tekst, tło oraz grafiki z dostępnego magazynu grafik. 

6. Square Space

Program działający na zasadzie „przeciągnij i upuść” z łatwym w obsłudze interfejsem. Możesz z pomocą Google Chrome bez problemu przetłumaczyć program na język polski. 


7. Hipster Logo Generator

Jeśli interesuje Cię wyjątkowe i niepowtarzalne logo z pewnością ten program bardzo Ci się przysłuży. W Hipster Online Generator proces tworzenia znaku graficznego nie jest skomplikowany i nie angażuje żadnych specjalnych umiejętności graficznych.

8. Hatchful

To jeden z naszych ulubieńców. Darmowy, łatwy w obsłudze i niezwykle skuteczny. W ciągu kilku minut w Hatchful Shopify zaprojektujesz wyjątkowy logotyp przy wykorzystaniu zdjęć oraz grafik stockowych, a także alternatywnej bazy.


9. Free Logo Services 

Ten program to coś dla zabieganych lub leniwych.  Pozwala na szybkie tworzenie logo. Można wybrać branżę, w której pracujesz oraz wygląd logo i dodać napis. Można edytować i dostosowywać logo tak długo, aż będzie zadowalające. Minusem jest to, że niestety nie można gotowego projektu pobrać za darmo.

10. Logo Garden

Swoim sposobem działania Logo Garden nawiązuje do wcześniej wymienionego programu Logo Maker, jednak opiera się na tradycyjnych założeniach. W szybki i prosty sposób możesz w nim stworzyć projekt, który zostanie przesłany na twój adres e-mail. 

Mimo, że internet daje możliwość tworzenia logo każdemu, to jednak warto, by o grafikę i całą identyfikację wizualną zadbał profesjonalny grafik. Wówczas kolorystyka i kształty będą dobrane odpowiednio pod profil firmy, którą prowadzisz. Jeśli masz pomysł na logo – śmiało działaj i twórz. Będzie to Twoja duma na długie lata! 
Jeśli natomiast nie wiesz jak się do tego zabrać, zwróć się do nas – coś poradzimy! 🙂